ΝΕΑ

Σαββατοκύριακο γεμάτο δράση με επίσημους αλλά και φιλικούς αγώνες

Το Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν οι επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις για το παιδικό μας τμήμα. Στις 15.00 αντιμετώπισε στο Κλειστό Γυμναστήριο Ναυπλιου τον Αργοναύτη Ν.Κίου όπου και επικράτησε με τελικό σκορ 70-44. Μετά απο ένα καλό ξεκινημα ο Δ.Φιλίνης είδε την ομάδα του να χαλαρώνει αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο με ένα ξέσπασμα πήραν την εύκολη νίκη.

paidiko oiakas 02

Την Κυριακή το μεσημέρι στις 13.00 το γυναικείο μας υποδέχθηκε σε φιλικό προετοιμασίας την Άμιλλα Τρίπολης. Δείχνοντας καλά στοιχεία τα κορίτσια του Β.Τσοτσόκου επιβλήθηκαν με το τελικό 79-64.

gynaikeio oiakas

Τέλος το εφηβικό μας τμήμα αγωνίστηκε το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό της Ν.Κίου με αντίπαλο τον Αργοναύτη.

efiviko oiakas

Πρεμιέρα με νίκη και για τους αθλητές του Λ. Κοκκάλα που κάνοντας κι αυτοί ένα πολύ καλό ξεκίνημα έκλεισαν το πρώτο μέρος με σκορ 13-28. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι παίκτες του Αργοναύτη αντέδρασαν και το ματς έληξε 36-45 αφήνοντας μια αίσθηση ντέρμπι στην τελευταία περίοδο.

efiviko omadiki 01

Οι νίκες τόσο των εφήβων όσο και των παίδων είναι αφιερωμένες στους άτυχους της ομάδας μας Θοδωρή Κούβαλη και Γιάννη Καστραντά που έλειψαν από την πρεμιέρα λόγω τραυματισμών, λίγο πιο σοβαρός του Θοδωρή που θα λείψει για ένα μήνα τουλάχιστον ακόμα απο τις αγωνιστικές δραστηριότητες του παιδικού και εφηβικού τμηματος.

oiakas travmatismos

Για το λόγο αυτό με πρωτοβουλία του προπονητή μας, το παιδικό τμήμα του ευχήθηκε ταχεία ανάρρωση, γευματίζοντας μετά τον αγώνα του Σαββάτου στο Νόστιμο, που αποτελεί και χορηγό της ομάδας μας.