ΝΕΑ

Διδακτική ήττα με ελπιδοφόρα μηνύματα για την συνέχεια

Από όπου έμεινε στην Καρδίτσα συνέχισε η ομάδα μας, καθώς ξεκίνησε πολύ άσχημα το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει με 9-27 Στο πρώτο δεκάλεπτο. Από εκεί και πέρα αντέδρασε και εμφάνισε ένα πολύ καλύτερο και πιο ανταγωνιστικό πρόσωπο. Τελικό σκορ 69-79, βλέποντας στο τελευταίο λεπτό να αγωνίζονται και οι δύο έφηβοι που βρέθηκαν στην δωδεκάδα Γιάννης Καστραντάς και Κωνσταντίνος Τουρλής, καθώς εκτός έμεινε ο μεγάλος άτυχος Δημητρης Χρονόπουλος καθώς και ο Στέλιος Παπαφλωράτος που ένιωσε ενοχλήσεις στο πόδι στην τελευταία προπονηση. Πρώτος σκόρερ ο Φάνης κουμπουρας με 21( 2τριπ.και 11 ασιστ), ενώ διψήφιο αριθμό στο σκοράρισμα είχαν και οι Σκορδάς 17 με 11 ριμπ., και ο Καλλινικίδης με 14(1 τρίπ.). Για την αντίπαλη ομάδα της Ελευθερούπολης εξαιρετική εμφάνιση από τον Δημάκο με 30 πόντους και 4 εύστοχα τρίποντα.

Συνέχεια το άλλο Σάββατο, 24 Απριλίου στο Μετς με αντίπαλο το Παγκράτι και επιστροφή τη Μ. Τετάρτη, 28 Απριλίου στο Ναύπλιο για να αντιμετωπίσουμε τον Τρίτωνα.

Οίακας Ναυπλίου - Ελευθερούπολη  69-79

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου - Λιόλιος - Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα: 9-27, 32-46, 45-63, 69-79

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 6 (3/13 σουτ), Χαϊδάς , Κουμπούρας 21  ( 7/10 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 11 ασίστ), Πελεκάνος 2 ( 1/12 σουτ, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα), Τσουλφίδης,Τουρλής, Καστραντάς, Ευστρατίου 1,  Βύρλας 8 (7 ριμπάουντ), Καλλινικίδης 14 ( 1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Σκορδάς 17 (11/13 βολές, 3/4 δίποντα, 11 ριμπάουντ), Χάχαλος.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπασάβογλου, Μπάτσος, Τσιλούλης 9 (2), Τσουμάνης 11(1), Ράπτης 7, Σταμπουλής 2, Ερμείδης 7 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Χρίτογλου, Δημάκος 30 (8/12 βολές, 5/8 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Χάλαρης 9 (1), Σιγκούνας1, Νίκου 3(1 τρίποντο, 7 ασίστ).