ΝΕΑ

Ήττα μεν βελτιωμένο πρόσωπο δε

Παρόλο που η ομάδα έκανε καλό ξεκίνημα (12-6) στο πρώτο πεντάλεπτο δεν κατάφερε να κρατήσει κεφάλι στο σκορ και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε 39-46 υπέρ του Τριτωνα. Στο τρίτο δεκάλεπτο υπήρξε αντίδραση από τους γηπεδούχους φτάνοντας την διαφορά στους τέσσερις (54-58 Στο 28'). Για ακόμα μια φορά αντέδρασαν οι φιλοξενούμενοι και με ένα σερί άνοιξαν την διαφορά ξανά σε διψήφιο. Με το σκορ να καταλήγει στο 78-92.

Για την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ Σιμιτζης και Πελεκάνος με 23 και 22 πόντους αντίστοιχα.

Για τον Τριτωνα ο Γερομιχαλός είχε 24 πόντους. Επόμενο παιχνίδι στη Βέροια όπου η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον Φίλιππο στις 8/5.

Καλό Πάσχα - Καλή Ανάσταση

Οίακας Ναυπλίου  - Τρίτωνας   78 - 92

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου - Καρακάσης - Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 21-27, 39-46, 56-68, 78-92

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 23 (8/14 δίποντα, 2/5 τρίποντα) , Χαϊδάς 3 (1), Κουμπούρας 6 ( 8 ασίστ), Πελεκάνος 22 (4/ δίποντα, 3/11 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 2 τάπες, 4 λάθη), Τσουλφίδης 3 (1) , Τουρλής, Παπαφλωράτος 5, Ευστρατίου, Βύρλας 5, Καλλινικίδης 4 (6 ριμπάουντ), Σκορδάς 7 (3/13 δίποντα), Χάχαλος.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Καφέζας 10(2), Ντούσιας 1, Θεοδώρου 2, Γερομιχαλός 24 (6/7 δίποντα, 2/2 τρίποντα), Κόκκαλης 8(1), Σταθόπουλος 2, Μάντζαρης 14(3), Παπαδημητρίου 6 (9 ριμπάουντ), Νάνος, Πράπας 17(4/4 τρίποντα), Τσιώκος 8, Σαρλής.