ΝΕΑ

Την ήττα γνώρισε η ανδρική μας ομάδα στον εντός έδρας αγώνα του Σαββάτου

Την ήττα γνώρισε η ανδρική μας ομάδα στον εντός έδρας αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο τον Κόροιβο Αμαλιάδας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι και με την βοήθεια των επιθετικών ριμπάουντ που πήραν κατάφεραν να διαμορφώσουν το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε 20-47.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά ένα ξέσπασμα της ομάδας της Αμαλιάδας στο τέλος του δεκαλέπτου δεν μας έδωσε τη δυνατότητα να μειώσουμε την διαφορά.

Στο 4ο δεκάλεπτο πήραν χρόνο συμμετοχής όλα τα παιδιά, το σκορ έκλεισε στο 57-93.

Οίαξ Ναυπλίου-Κόροιβος Αμαλιάδας 57-93

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Αργυρούδης-Γεράνιος (Ζάρκος)

Δεκάλεπτα: 9-22, 20-47, 42-69, 57-93

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης -Τσοτσόκος): Μερμίγκης 13, Μιχόπουλος 15 (4), Μ. Καστραντάς, Τουρλής 2, Ι. Καστραντάς, Χόρτσας 2, Σκλήκας, Τσανίδης, Χαϊδάς 2, Λιάκος, Χάχαλος 2, Τσβόροβιτς 21 (1).

Κόροιβος Αμαλιάδας (Δελέγκος): Παπαρέγκας 9, Ναούμης 5 (1), Ετζιάκα 2, Κατσαβόπουλος 6, Μαστρογιαννόπουλος 24 (6), Κάππος 12, Μιχαλούτσος 5, Μαστόρος 8 (1), Γκαβασιάδης 10, Νάνος 2, Τάταρης 10.

Στον επόμενο αγώνα η ομάδα μας αντιμετωπίζει την αήττητη Καρδίτσα σε εκτός έδρας παιχνίδι το Σάββατο 4/12.

Things Happen After a Development. Για επιχειρήσεις που θέλουν κάτι περισσότερο.