ΝΕΑ

Ήττα στην Ερυθραία, κλείνει η χρονιά με αντίπαλο το Παγκράτι την Τετάρτη

Με μεγάλη διαφορά ηττήθηκε η ομάδα μας στο κλειστό της Ερυθραίας. Άσχημα ξεκίνησε στο πρώτο δεκάλεπτο χάνοντας με 35-22. Στο δεύτερο δεκάλεπτο έδειξε να αντιδρά η ομάδα και με τους τρεις εφήβους (Τουρλής, Λιάκος και Γ.Καστραντάς) ταυτόχρονα στην πεντάδα για περίπου πέντε αγωνιστικά λεπτά κατάφερε να λήξει με επιμέρους 17-15, δείχνοντας πως οι μικροί μας αρχίζουν να μεγαλώνουν. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων και το τελικό 103-56 ήρθε φυσιολογικά.

Εκτός των τριών προαναφερθέντων εφήβων, χρόνο πήρε και ο Τσάκος που επανήλθε μετά από ένα τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε. Απόντας μετά τον τραυματισμό του στο γόνατο στο παιχνίδι με αντίπαλο το Αγρίνιο, ο Μιχάλης Μιχόπουλος.

Για άλλη μια φορά κορυφαίοι για την ομάδα μας οι Τσβόροβιτς και Μερμίγκης.

Αναλυτικά οι αριθμοί

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 103-56

Διαιτητές: Κοντίλης – Σκανδαλάκης - Τζίμης

Δεκάλεπτα: 35-12, 52-27, 79-41, 103-56

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Μωραΐτης 8 (1), Καλλιανιώτης 2, Ντουζίδης 10 (2), Κωστόπουλος 15 (3), Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 3 (1), Καμπουρίδης 13 (2), Τσάμης 6, Σταματογιάννης 12 (2), Καλογερίας 13, Χατζηθεοδώρου 6, Ευστρατίου 11 (1).

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης-Τσοτσόκος): Μερμίγκης 10 (2), Τσάκος, Τουρλής 1, Καστραντάς 3, Χόρτσας 8 (2), Σκλήκας 8 (2), Τσανίδης, Χαϊδάς, Λιάκος 2, Χάχαλος, Τσβόροβιτς 24 (1).

Επόμενος αντίπαλος, και ο τελευταίος για το 2021, η ομάδα του Παγκρατίου. Την Τετάρτη 22/12/2021 στις 17.00 στο Κλειστό του Ναυπλιου κλείνει η χρονιά με τον αγώνα Οίαξ - Παγκρατι.

Things Happen After a Development. Για επιχειρήσεις που θέλουν κάτι περισσότερο.